Лазерна корекція зору – процедура, яка набуває популярності, та все ще про не знають далеко не всі – ґрунтовної інформації про неї не так багато. До нас звертаються люди зі питанням: варто чи не варто робити лазерну корекцію, яка доцільність? Постараємось в цій статті доступно та інформативно розповісти про цю процедуру.
Як відбувається лазерна корекція
Суть цього методу полягає у тому, що під впливом лазера певним ділянкам рогівки надають потрібну форму. Коли змінюється форма рогівки – тоді вона отримує інші заломлюючі властивості. І промінь світла, який проходить крізь неї – заломлюється по-іншому і фокусується у правильному місці на сітківці. Цей метод корекції зору вважається найбільш прогресивним та сучасним. Її пропонують, як альтернативу традиційним засобам корекції тим людям, хто через свою професію чи інші причини не може носити окуляри чи лінзи. Також все частіше люди самі проявляють ініціативу, щодо проведення цієї процедури. Тому що просто не хочуть носити окуляри з певних причин. А багато оптик і клінік навперебій заохочують провести цю процедуру
Лазерна корекція: за і проти
До лазерної корекції потрібно підходити з розумом. Це інструмент покращення зору і він працює. Але, як і всі інструменти, він має своє застосування, яким треба бути обережним. Перш за все, є похибка при проведенні операції і її неможливо передбачити наперед. Це технологічні моменти. Не рекомендується проведення цієї процедури при незначних вадах зору – рекомендовано, все-таки, використовувати лінзи або окуляри. Також не варто робити цю процедуру при пресбіопії (далекозорості в старших людей). Тому що це вікові зміни в кришталику і очному яблуку загалом. І вони будуть виникати постійно – після проведення процедури буде новий виток змін. Взагалі, при далекозорості цю процедуру краще не застосовувати, адже рогівка в цьому випадку потоншена, а завдяки лазеру, її товщина ще зменшиться.
В більшості випадків покращити зір можуть вдало підібрані окуляр чи лінзи. Дійсно ефективним є проведення лазерної корекції при високому ступені короткозорості – від мінус 4 діоптрій та більше. В результаті – зір суттєво покращується, хоча, інколи, і не на всі 100%.
Проведення цієї операції накладає певний відпечаток на подальшу поведінку. Наприклад, треба бути дуже обережним із спортом, бо удар по голові зведе нанівець усі результати корекції.
Так, ця процедура зараз є трендовою, але цікавий факт: згідно американського дослідження[1] 63% людей, що носять контактні лінзи, готові порекомендувати їх близьким людям. Із людей, котрі користувались лазерною корекцією, готові порекомендувати цей метод 40%.
Тому потрібно добре обдумати переваги кожного з методів корекції зору: врахувати переваги, недоліки, зважити на свій спосіб життя та як це буде пов’язано із вашим зором. Обов’язково проконсультуватись із оптиком та приймати рішення. В Оптиці №2 ви зможете, як і отримати консультацію, та виконати корекцію зору – звертайтесь!