Close
Як покращити зір – поради для кожного

Усі ми знаємо про те, як важливо берегти зір змалечку, однак не часто переймаємось профілактикою захворювань очей. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун поділилася простими порадами, які допоможуть зберегти ваш зір здоровим.

  • Робіть перерви у роботі за комп’ютером.

Усі гаджети (ноутбуки, смартфони, планшети) тримають очі в постійній напрузі, що часто стає причиною комп’ютерного зоровому синдрому (Сomputer Vision Syndrome, CVS). Він проявляється у сухості та почервонінні очей, а також у загальному погіршенні зору.

  • Захищайте очі від ультрафіолету.

Сонячне проміння може спричинити печіння та пошкодження очей, які викликають катаракту. Саме тому сонцезахисні окуляри – не просто стильний аксесуар. Якісні окуляри захищають зір від ультрафіолету, тож не забувайте носити їх під час перебування на сонці.

  • Дотримуйтесь правильного харчування

Часто ми нехтуємо цим збалансованим харчуванням, не здогадуючись, на які групи органів воно впливає. Так, продукти, які покращують роботу серцево-судинної системи, можуть захистити ваш зір. Оптимальна дієта містить мінімальне споживання насичених жирів і солі, вживання помірної кількості жирних білків, включаючи горіхи, насіння та бобові, а також велику кількість свіжих овочів, фруктів та цільного зерна.

  • Регулярно перевіряйте свій зір

Ці огляди є необхідними навіть для людей, які впевнені, що їхній зір – ідеальний. Часті перевірки та комплексна діагностика допомагають виявити захворювання на ранніх стадіях та вчасно усунути їх. Оптимальна кількість візитів до лікаря – 1-2 рази на рік, якщо у вас немає захворювань зору. В іншому випадку регулярність перевірок визначається на консультації у лікаря.

  • Слідкуйте за загальним станом здоров’я

Проблеми зі здоров’ям можуть негативно впливати на зір. Особливо варто прислухатись людям, у яких діабет або підвищений артеріальний тиск.

  • Формуйте корисні щоденні звички

Регулярний здоровий сон, зменшення стресу, заняття спортом – усе це позитивно впливає на людський зір. Перелічені поради насправді є дуже простими та ефективними, якщо виконувати їх регулярно. Подбайте про свій зір вчасно!

Записатись на прийом онлайн

Записатись