Close
Особливості та механізми зору

Здатність бачити є одним із базових вмінь людини, що забезпечує переважну більшість інформації, яка потрапляє в наш мозок. Вся наша поведінка та розвиток побудовані на тому, щоб користуватися візуальною інформацією. Саме тому зір є таким важливим.

Як відбувається процес зору?

Очі прийнято називати органом зору. Але це дещо спрощене твердження. Адже здатність бачити можлива завдяки скоординованій взаємодії очей та мозку. Зір – це відчуття, що формується у мозку. А утворюється воно завдяки сигналам, які поступають від очей. Очі, фактично, виконують роль такого собі «світлоприймача»: вони сприймають світловий сигнал, обробляють його та завдяки складним фізико-хімічним реакціям, трансформують його у електричні сигнали з різними характеристиками. По нейронах ці сигнали передають у відповідну частину мозку, де в залежності від характеристик, і формується «картинка» яку ми бачимо і сприймаємо як навколишнє оточення.

Наше бачення починає вироблятися від самого народження. Немовля бачить світ обмежено та розмито, проте це продиктовано його потребами. Разом із дорослішанням, із розвитком задач, які постають перед дитиною, розвивається і здатність бачити. Формуються певні алгоритми взаємодії між очима та мозковим центром, що відповідає за зір. Ці алгоритми дуже різні та варіативні, вони потрібні для того, щоб забезпечити той рівень зору, який є релевантним до поставлених задач.

Розвиток алгоритмів зору

Найактивніше та найлегше, найбільш органічно людина навчається в дитячому віці. Така ж ситуація і з зором: найбільше необхідних для зору алгоритмів формуються в дитинстві, а саме до 15 років. Саме тому кращий зір у тих людей, хто в дитинстві гуляв на відкритому просторі. Адже навколо стільки різноманітних об’єктів, гри тіней, світла, широкий діапазон огляду тощо. Відповідно, є де і як натренувати зір та виробити алгоритми бачення. Вони «зберігаються» протягом тривалого часу, навіть, якщо довго не використовуються. Варто лише згадати: людина, яка живе у місті, виконує монотонні зорові задачі у замкненому просторі, потрапивши у природне середовище (кількаденний похід в гори чи перебування на морі) – за кілька днів адаптовується та зовсім швидко починає дуже добре бачити на далекі відстані чи в умовах сутінків тощо.

Схожа ситуація із корекцією зору. Якщо людина в дитячому чи підлітковому проходила курс корекції зору (лінзи, окуляри, вправи для зору тощо), то коли в дорослому віці виникне якась проблема із зором, то вирішити її можна буде нетривалим схожим курсом корекції. Дуже показова ситуація із астигматизмом: якщо людина завдяки корекції позбавилась цього розладу в молодому віці, то якщо ця проблема повторно виникне в дорослого, позбавитись можна буде навіть кількатижневим носінням окулярів. Хоча, звичайно, це не гарантовано, адже в кожного свої індивідуальні особливості. В будь-якому випадку, корекція потрібна, коли ви відчуваєте, що ваш зір уже не здатен виконувати поставлені задачі настільки ефективно, як раніше.

Пройти обстеження зору, отримати не обхідну інформацію та, за потреби, пройти курс корекції – можна в Оптиці №2. У нас працюють спеціалісти, що пройшли навчання за системою ABDO – і вони знаються на своїй справі.

Записатись на прийом онлайн

Записатись