Close

Короткозорість – Чому я погано бачу на відстані

Короткозорість або міопія – це порушення зору при якому людина здатна добре бачити об’єкти на близькій відстані, а на далекій – погано. Далекі об’єкти виглядають розмитими, нечіткими, важко на них зосередитись. Це порушення зору можна виправити, воно піддається корекції. За 50 років функціонування Оптики №2 ми багато разів із цим стикались і маємо чималий досвід в подолані короткозорості.

Чому виникає короткозорість?

Паралельні світлові промені потрапляють у око і далі вони заломлюються завдяки кришталику, рогівці та скловидну тілу. За нормального функціонування ока фокус потрапляє на сітківку. При короткозорості цей пучок променів фокусується перед сітківкою, а не на ній. В результаті – зображення нечітке.

Короткозорість спричинена тим, що оптична система ока є не відповідає його довжині. Тобто, очне яблуко має неправильну – видовжену форму. За нормальних умов, передньозадня вісь очного яблука має довжину 24 мм. А в людини з короткозорістю – довжина сягає 30 мм. Якщо кришталик або рогівка занадто сильно заломлюють світлові промені – це теж може стати причиною виникнення короткозорості. Кришталик утримується м’язом акомодації – завдяки цьому він може змінювати форму та розміри, щоб наводити фокус. І якщо цей м’яз ослаблений чи піддавався тривалому перенапруженню – виникає короткозорість.

Передумовами, що спричиняють ці зміни в оці, є робота з близькими дрібними об’єктами, неправильне читання (в транспорті чи за недостатнього освітлення), тривале перебування за комп’ютером чи смартфоном.

Як виправити короткозорість

Корекція зору, яку застосовують  у випадку короткозорості, має на меті допомогти виправити неправильне заломлення, щоб фокус пучка променів падав саме на сітківку. Найпоширенішими засобами корекції є окуляри із увігнутими оптичними лінзами та контактну лінзи. Вони стають доповненням до оптичної системи ока і забезпечують правильне функціонування. І лінзи, і окуляри мають свої певні характеристики та переваги. Обирати потрібно в залежності від свого способу життя та потреб організму.

Ще одним методом подолання короткозорості є лазерна корекція. Під час цієї процедури під впливом лазера, рогівка змінює свою форму і, відповідно, заломлюючі властивості. Це кардинальний метод корекції, який, щоправда, усім не підходить. Його доцільно застосовувати при високому ступені короткозорості. Але всеодно необхідна попередня консультація

Проконсультуйтесь із фахівцем щодо доцільності використання того чи іншого способу корекції. В Оптиці №2 працюють кваліфіковані спеціалісти, які добре знаються на своїй справі та зможуть надати необхідну вам інформацію – звертайтесь!

Записатись на прийом онлайн

Записатись

Переваги окулярів для корекції зору

Порушення зору – проблема, з якою ми часто зустрічаємося в повсякденному житті. Поганий зір впливає на самопочуття і працездатність людини, тому окуляри – це найшвидше та найбезпечніше рішення цієї проблеми.

Записатися
Підвищення Працездатності
Правильно підібрані окуляри допоможуть вам легше та швидше сприймати інформацію.
Запобігання втоми очей
Вам не потрібно постійно напружувати зір – правильні окуляри забезпечать комфортний і розслаблений стан для очей надовго.
Окуляри – це стильно
Окуляри – це завжди довершення вашого стилю і найкращий спосіб підкреслити свій образ.
Окуляри на різні гаманці
Вдало підібрані окуляри гарантують швидку та безпечну корекцію зору за вигідними цінами. Різноманіття оправ дозволить вам вибрати комфортні окуляри на будь-який гаманець.
1