Окуляри для комп`ютера
В час стрімкого розвитку цифрових технологій все більше часу люди проводять за комп’ютером. Це стосується і робочого, і особистого часу. Звісно, що тривале користування ним не може пройти безслідно для очей. Після тривалої роботи за монітором може відчуватися сухість в очах, втома, проявлятися сльозливість тощо. І для нейтралізації цього шкідливого впливу часто рекомендують використовувати спеціальні окуляри. До нас часто звертаються люди із запитанням, чи можна купити окуляри для комп’ютера в Оптиці №2.
3 Міфи про окуляри для комп`ютера
Такі окуляри пропонуються і як профілактичний засіб, і як засіб відновлення зору, зіпсованого комп’ютером. Багато продавців таких окулярів переконують, що вони захищають від випромінювання монітора та від магнітного поля монітора, долають комп’ютерний візуальний синдром. Мовляв, різницю можна уже відчути просто глянувши крізь окуляри на монітор. Але, насправді, не існує спеціальних окулярів для роботи за комп’ютером. Так, комп’ютерний візуальний синдром – існує, це доведено. Він проявляється відчуттям сухості, печіння, почервонінням, втомою ока та головним болем. А спеціальні окуляри, як його вирішення – це вигадка.
Люди шукають простого швидкого рішення, і спеціальні окуляри здаються їм саме таким. І саме на цьому наживаються недобросовісні шахраї, вигадуючи різні міфи і продаючи від них рішення. Зараз зупинимось на них детальніше та спробуємо пояснити, як все працює насправді.
Міф 1: Окуляри захищають від агресивного випромінювання монітора та магнітного поля та ультрафіолету
Окуляри не захищають, тому що цього вже немає. Сучасні рідкокристалічні монітори нічого не випромінюють, крім пучків світла, які сприймають наші очі – тому вони безпечні. Це далеко не ті екрани, які працювали на основі електронно-променевих трубок. Ну і, звичайно, монітори не генерують ультрафіолетового проміння – ніхто ж не отримує засмагу після сидіння за монітором.
Міф 2: «антиблікові» окуляри захищають від спалахів світла
Тут важливо не плутати понять. На лінзи інколи наносять спеціальне антиблікове покриття для прозорості самої лінзи. Від відблисків дзеркальних поверхонь захищають окуляри із поляризованим покриттям. І вони дійсно можуть нейтралізувати відбите світло, що йде від води, снігу, іншої поверхні. Сам монітор не здатен утворювати такі бліки. А якщо на ваш монітор падає зовнішнє світло і заважає вашій роботі – то це питання ергономіки робочого місця, правильного розташування. Окуляри тут не потрібні.
Міф 3. Окуляри для комп’ютера роблять зображення контрастнішим.
Це так. Особливо, окуляри із жовтим чи оранжевим фільтром (торгові назви Блюблок чи Блюконтроль). Вони блокують голубе випромінювання, чим підсилюють контрастність зображення, знижують втомленість очей і покращують психоемоційний комфорт роботи (нормалізуються циркадні ритми). Поляризовані окуляри частково або повністю затемнюють зображення від екранів ПК, телефонів, тощо.
Проте, серед чинників, які впливають на продуктивність роботи за комп’ютером, контраст – далеко не головний і складає біля 10%. Його покращення не вплине суттєво на втомлюваність чи інші прояви комп’ютерного візуального синдрому, якщо не усунені вади рефракції (фокусування зображення), напруження акомодації і конвергенції.
То які окуляри потрібні для роботи за комп’ютером?
Щоб подолати всі негативні відчуття в очах після роботи за комп’ютером, потрібно пройти обстеження та підібрати окуляри для зору. І уже врахувати стан вашого зору, специфіку роботи та стилю життя – і, відштовхуючись від цього, обрати модель окулярів. Також потрібно дотримуватись правил гігієни зору і при роботі за комп’ютером робити 5-10 хвилинні перерви після 45 хвилин роботи.
Пройти перевірку зору, проконсультуватися із фахівцем та купити окуляри можна в Оптиці №2. Ми – заклад із 50 річним досвідом роботи і знаємось на своїй справі. Звертайтесь!